Godzina Kodowania w Tuchowskiej Bibliotece

W piątek 8 grudnia nasza biblioteka włączyła się w globalną akcję „Godzina Kodowania”. W akcję zaangażowały się dziesiątki milionów osób ze 180 krajów, a do udziału w niej zachęcał m.in. Barack Obama, Bill Gates czy Mark Zuckerberg. Wraz Lokalnym Klubem Kodownania uczyliśmy się programować Minecrafta w najnowszej grze – samouczku w świecie Minecraft „Minecraft: Hero’s Journey”. Zadanie okazało się wcale nie takie łatwe, jak mogłoby się wydawać na początku. Jednak klubowicze, którzy już od roku uczą się w naszej bibliotece podstaw programownia, przeszli z powodzeniem wszystkie etapy zadania. Każdy na zakończenie otrzymał specjalny certyfikat. Następne spotkanie Lokalnego Klubu Kodownia odbędzie się wyjątkowo w czwartek 28 grudnia o godzinie 11.00. Zapraszamy !!!