Biblioteka jest teraz otwarta

Narodowe Czytanie w Filii w Jodłówce Tuchowskiej

Dnia 28 września o godzinie 9,00 odbyło się w Szkole Podstawowej w Jodłówce Tuchowskiej „Narodowe Czytanie”. W tym dniu przypadał także Dzień Głośnego Czytania Dzieciom. Akcja Narodowego Czytania organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r., a jej celem jest popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami literatury polskiej. W tym roku zbiegła się ona ze 100- leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Filia Biblioteki Publicznej we współpracy z Biblioteką Szkolną już trzeci raz włączyła się do tej ogólnopolskiej akcji. Wstęp, sylwetkę pisarza Stefana Żeromskiego oraz jego twórczość przedstawiły panie bibliotekarki. Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie klas IV – VIII oraz III klasa Gimnazjum.
Czytali zaproszeni goście w osobach: Bożena Wrona – Dyrektor Biblioteki Publicznej w Tuchowie, Katarzyna Osika – Dyrektor Szkoły Podstawowej, ks. Proboszcz Józef Jaworski, Teresa Osika – pielęgniarka środowiskowa, Alicja Michniak, Zofia Starzyk, Weronika Wantuch, Marcin Zbylut – Prezes OSP, Stanisław Wabno, Andrzej Dusza oraz przedstawiciel młodzieżowego DKK Dawid Osika. Na zakończenie młodzież naszej recytowała wiersze patriotyczne.
Serdecznie dziękujemy wszystkim czytającym za przybycie i uświetnienie akcji Narodowego Czytania.