Renata Piątkowska w Tuchowskiej bibliotece

W dniu 27 listopada gościliśmy w naszej bibliotece Renatę Piątkowską, autorkę książek dla dzieci i młodzieży oraz Malwinę Kożurno profesjonalną lektorkę. Obie panie przyjechały do nas z Bielska Białej. Pierwsze spotkanie z czytelnikami w Tuchowie poświęcone byłe Irenie Sendlerowej. To wyjątkowa kobieta, która uratowała ponad 2500 dzieci z Getta Warszawskiego podczas II wojny światowej. Wiele osób na sali miało łzy w oczach słuchając opowieści o jej dokonaniach. Fragmenty książki „Wszystkie moje mamy” doskonale czytała Malwina Kożurno. W tym dniu obie panie spotkały się także z czytelnikami w Jodłówce Tuchowskiej. Autorka zaprezentowała jedną ze swoich książek pt. „Która to Malala?”. Wprowadziła czytelników w klimat kultury Pakistanu, opowiadając o codziennym życiu mężczyzn i ograniczonych prawach kobiet, a następnie zapoznała z życiem Malali i jej rodziny. Uczestnicy spotkania zbudowani postawą niezwykłej dziewczyny, jaką jest Malala, jedyne dziecko na świecie, które otrzymało Pokojową Nagrodę Nobla obiecali nie lekceważyć wykształcenia i doceniać cywilizację naszej kultury europejskiej! Relacje fotograficzne ze spotkań znajdują się na stronach Facebook biblioteki zapraszamy.