Biblioteka jest teraz otwarta

Spotkaj się z doradcą zawodowym i zadbaj o swoją karierę!

21 sierpnia od godz. 13.00 do 17.00 w Bibliotece Publicznej w Tuchowie dyżurować będą doradcy zawodowi z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie. To dobra okazja, żeby dowiedzieć się, jak dostać bony na szkolenia, m.in. językowe, informatyczne i kursy prawa jazdy. Spotkanie z doradcą jest bezpłatne. Szansę na bony, dzięki którym szkolenia mogą być tańsze nawet o 87%, mają uczestnicy projektu „Kierunek Kariera”, realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie. Pierwszym krokiem do otrzymania bonów jest spotkanie z doradcą zawodowym, podczas którego uczestnik projektu określa wraz z nim, jakich szkoleń potrzebuje.
Kto może skorzystać z projektu?
Osoby pracujące, które:
• ukończyły 25 lat, a jeszcze nie mają 50 lat – z wykształceniem co najwyżej na poziomie ukończonego liceum lub technikum (łącznie ze zdaną maturą);
• ukończyły 50 lat – niezależnie od wykształcenia;
• są związane z Małopolską – mieszkają, uczą się lub pracują w województwie małopolskim.
Na jakie szkolenia można otrzymać bony?
• językowe w połączeniu z egzaminem;
• informatyczne;
• kurs prawa jazdy kat. A, B, C i C+E;
• zarządzanie projektami.
Na spotkanie z doradcą zapraszamy również osoby pełnoletnie, które chcą zmienić swoją sytuację zawodową. Podczas bezpłatnych konsultacji będzie można określić swój potencjał, uzyskać informacje na temat tego, jakich kompetencji pracodawcy szukają u potencjalnych pracowników, a także otrzymać praktyczne wskazówki dotyczące bezpiecznych wyjazdów do pracy za granicę.
Osoby, zainteresowane rozwojem swoich kompetencji, będą mogły potem skorzystać z bezpłatnych warsztatów w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie.
Z jakich warsztatów można skorzystać:
• Radzenie sobie ze stresem
• Sztuka planowania czasu
• Komunikacja drogą do sukcesu w pracy i nie tylko

W razie pytań prosimy o kontakt z doradcą zawodowym: Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie – Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Tarnowie, tel.: 14 626 99 40, e-mail: centrum.tarnow@wup-krakow.pl