Spotkanie DKK w Filii w Siedliskach

20 kwietnia odbyło się kolejne spotkanie DKK w bibliotece w Siedliskach. Wymiana zdań dotyczyła książki J.Borrella pt.” Nad Jeziorem Białym”. Autor tej książki jest jednym z pierwszych cudzoziemców, którzy osiedlili się w Polsce po transformacji ustrojowej. Książka to fascynująca i sentymentalna opowieść o Polsce lat 90-tych ubiegłego wieku. Bohater to korespondent wojenny, dziennikarz posiadający dobrze płatną pracę, który porzuca wszystko i postanawia osiedlić się na kaszubskiej wsi oraz zrobić coś z niczego-budując tu nowe życie. Autor nie daje się wplątać w żadne układy i systemy łapówkarskie. Robi wszystko oficjalnie i z wielką determinacją, mając u boku żonę Polkę. Utwór czyta się znakomicie. Barwny język, pełne humoru obserwacje, a z drugiej strony wnikliwe spojrzenie cudzoziemca na realia życia w postkomunistycznej rzeczywistości. Lektura polecana dla tych, którzy chcą przypomnieć sobie czasy PRl-u.