Biblioteka jest teraz otwarta

Weronika Gogola w tuchowskiej bibliotece

W piątek 17 listopada gościliśmy w naszej bibliotece Weronikę Gogolę, autorkę powieści „Po trochu”. Spotkanie doskonale poprowadziła Anna Broniek. Młodzież z Liceum Ogólnokształcącego w Tuchowie oraz Centrum Kształcenia Ustawicznego z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchała fascynujących opowieści o rodzinie, o dorastaniu, o tym, jak powstawała książka i o tym, co w życiu jest ważne. Powieść ukazała się w Wydawnictwie Książkowe Klimaty w czerwcu 2017 r. „Po trochu” to nostalgiczna podróż do lat dziecięcych i młodzieńczych spędzonych na polskiej wsi – a dokładnie: w Olszynach pod Tarnowem. Autorka obecnie mieszka w Bratysławie. Zajmuje się także przekładami z języka słowackiego i ukraińskiego.