Katalog gier edukacyjnych

1.Akademia Umysłu: Cz.1 NR 675
Składa się z trzech części:
PAMIĘĆ Program zawiera najnowsze metody, techniki i systemy doskonalenia pamięci.
KONCENTRACJA. Dzięki treningowi postrzegania, możesz pozbyć się problemów z koncentracją i podzielnością uwagi, zacząć więcej widzieć i zapamiętywać.
SZYBKIE CZYTANIE Ten program nauczy jak sprawniej czytać i przyswajać.
2. Akademia Umysłu – Cz. 2 NR 672
Gra która rozwija zdolności umysłowe w trzech obszarach: Pamięć, Koncentracja, Szybkie Czytanie. Przeznaczona jest dla uczniów, studentów i wszystkich zainteresowanych.
3. Akademia Umysłu JUNIOR Jesień Nr 679
Seria programów rozwijających pamięć i koncentrację uwagi u dzieci w wieku 5-9 lat.
4. Akademia Umysłu JUNIOR Lato Nr 673
To seria programów, które rozwijają pamięć i koncentrację uwagi oraz wspomagają edukację wczesnoszkolną. Jednocześnie są wesołą i ciekawą zabawą. Program może być wykorzystywany przez dzieci z trudnościami w nauce, pomagając im przezwyciężyć braki, poprzez stymulowanie rozwoju określonych umiejętności.
5. Akademia Umysłu JUNIOR Zima Nr 678
Znajdziecie tu aż 21 oryginalnych i pomysłowych ćwiczeń, dostosowanych pod względem formy i treści do wieku dziecka, które będą miały za zadanie pobudzać koncentrację uwagi, pamięć i wyobraźnię u małych uczniów.
6.Akademia Umysłu – GRY ŚWIATA Nr 676
Zawiera :
Perfekcyjne SUDOKU – 10 odmian Sudoku i aż 10.000 plansz do rozwiązania; wiele funkcji: wybór lub losowanie plansz, zegar zliczający czas gry, obsługa wielu graczy, drukowanie plansz, aby rozwiązać je klasycznie – na kartce papieru, a także wysyłanie plansz do rodziny i przyjaciół za pomocą e-mail !
Niezwykłe KAKURO – numeryczna krzyżówka, stwarzająca jeszcze większe wyzwania niż Sudoku. Łącznie zawiera 10 tysięcy gotowych plansz + miliony plansz jakie sam możesz stworzyć! Bardzo ciekawa graficznie.
Prawdziwy MAHJONG – to nie prymitywna układanka, w której klocki łączy się w pary, to ambitna, strategiczna gra z przeciwnikami. Potrzebne jest przenikliwe myślenie, umiejętność opanowania emocji i spostrzegawczość. Zawiera 4 światowe standardy: Chiński Oficjalny, Hong Kong, Japoński, Riichi oraz 3 poziomy trudności.
7. „Młody Einstein” Nr 677
Jest to zbiór zadań, ćwiczeń i gier, które sprawdzają zdolność konstruktywnego myślenia.
Główne moduły programu: nauka, ćwiczenia i testy pozwalają poznać teorię rozwiązywania zadań na inteligencję, przejść zestaw ćwiczeń, a następnie sprawdzić się w teście.
8. PORUSZ UMYSŁ Nr 674
Jest to program komputerowy wspomagający rozwój psychoruchowy dzieci i młodzieży. Kierowany jest do wszystkich w celu podniesienia umiejętności szkolnych, zapobiegania deficytom, osiągania sukcesów, podnoszenia motywacji do zdobywania wiedzy w sposób szybki i trwały. Ćwiczenia i zadania są formą treningu który wydobywa potencjał intelektualny dziecka i rozwija go wszechstronnie.
9. Nauka gry w szachy dla dzieci Nr 671
Gra jest oparta na słynnym programie komputerowym FRITZ uznawanym przez mistrzów szachowych. Przy pomocy prostych ćwiczeń dziecko uczy się zasad gry, nazewnictwa i taktyki. Program jest przeznaczony dla dzieci od 6 roku życia. Mały gracz nie musi umieć czytać, ponieważ przewodnik po grze – szczur Czesław – na głos odkrywa przed nim tajniki właściwej strategii.