Biblioteka jest teraz otwarta

Maraton Głośnego Czytania w Jodłówce Tuchowskiej

Filia w Jodłówce Tuchowskiej zorganizowała siódmego czerwca kolejny IX Maraton Głośnego Czytania w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Tradycyjnie uczestniczyły w nim dzieci z przedszkola oraz młodszych klas szkoły podstawowej wraz z opiekunami. Od godziny dziewiątej czytali dzieciom: Naczelnik OSP w Jodłówce Tuchowskiej dh Krzysztof Wantuch oraz dziennikarze Radia RDN Małopolska Justyna Dziedzic oraz Grzegorz Golec. Przygotowano także wiele atrakcji. Można było wsiąść do samochodu strażackiego lub ubrać hełm strażacki. Dzieci dowiedziały się także, jak wygląda praca w radio. Na zakończenie Maratonu wręczono nagrody laureatom konkursu plastycznego „Ilustracje do wierszy Juliana Tuwima”. Wszystkie dzieci, biorące udział w konkursie, otrzymały nagrody pocieszenia. Po zakończonym spotkaniu część dzieci została w bibliotece, aby wypożyczyć książki oraz skorzystać z wyposażenia biblioteki. Serdecznie dziękujemy czytającym za zaangażowanie w akcję, dzieciom za udział oraz gratulujemy zwycięzcom w konkursie plastycznym. Wystawę prac konkursowych można podziwiać przy wejściu do Biblioteki.