Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Siedliskach

IMG_0167Po wakacyjnej przerwie 22 września odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych w Filii w Siedliskach. Przedmiotem dyskusji była książka pt. „Życiorysta” J.Rudnickiego. Jest to zbiór esejów, podzielony na trzy bloki tematyczne. Autor bierze na warsztat rozmaite postaci z panteonu literatów, postaci historycznych, oryginałów: od Danuty Wałęsowej poprzez braci Grimm, Kafkę, aż po Hitlera. Jest to tom szkiców biograficznych z osobistym autorskim wymiarem. Dosadny, cięty język pozwala docenić poczucie humoru autora, ale także daje pretekst do wydobycia całkiem ciekawych refleksji, jak należy pisać o cudzym życiu i jakich błędów spróbować uniknąć. Lektura jednak trudna w odbiorze.