Spotkanie z przedszkolakami w bibliotece w Jodłówce Tuchowskiej

Dnia drugiego kwietnia przypada rocznica urodzin wielkiego duńskiego pisarza Hansa Christiana Andersena i z tej okazji od 1967 roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Każdego roku gospodarzem święta jest inny kraj. W przeddzień tego dnia, czyli 31 marca odbyło się w Zespole Szkół w Jodłówce Tuchowskiej spotkanie, w którym uczestniczyły przedszkolaki oraz Maria Wabno – bibliotekarka z filii. Czytano dzieciom baśń H.Ch. Andersena pt. „ Brzydkie kaczątko” oraz przybliżono osobowość pisarza. Dla uczniów klas 0–III ogłoszono konkurs plastyczny „Mój baśniowy świat”. Dzieci bawiły się znakomicie: śpiewały piosenki, recytowały wiersze i tańczyły. Zapraszamy do udziału w konkursie oraz do korzystania z bogatej oferty filii biblioteki.