Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz otwarta

Tydzień bibliotek 2012 Biblioteka ciągle w grze!

006
9 maja najmłodsi czytelnicy biblioteki uczestniczyli w niecodziennym wydarzeniu. Na zaproszenie BP do Tuchowa przyjechała autorka książek o muzyce dla dzieci – Izabella Klebańska.
W sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie zebrały się dzieci z Przedszkola Publicznego i klas początkowych Zespołu Szkół. Pisarka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach, recytowała wiersze, ilustrując je muzyką zarówno z płyt, jak i sama grając na skrzypcach. W spotkaniu olbrzymią rolę spełniła również publiczność śpiewając, tańcząc i doskonale odpowiadając na pytania związane z muzyką (gratulujemy Wam wiedzy!). Chętni mogli nabyć książki autorstwa pani Izabelli, a po spotkaniu zdobyć autograf ozdobiony zabawną nutką. Tych, którzy nie mogli kupić książek, zapraszamy do biblioteki.
Autorka odwiedziła również szkołę w Jodłówce Tuchowskiej, gdzie zorganizowaliśmy podobne spotkanie.
Izabella Klebańska z wykształcenia jest muzykiem (Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi). Jest Autorką scenariuszy programów telewizyjnych dla dzieci i młodzieży takich jak Tut turu i Miganki czy Piosenkarnia, emitowanych przez Program 1 TVP. Pisze również scenariusze teledysków muzycznych. W 2001 otrzymała statuetkę Yacha za najlepszy scenariusz roku do piosenki pt. Rowerek w wykonaniu Pawła Kukiza i zespołu Piersi. Popularyzuje wiedzę o muzyce wśród dzieci, poprzez szereg dowcipnych i inteligentnych książeczek. Dotychczas ukazały się: Jak tańczono przed wiekami, czyli taniec z figurami, Akolada. 8 stopień wtajemniczenia, Kaprys, żart i inne muzyczne fanaberie + płyta cd, Jak dżdżownica Akolada o muzyce opowiada, Muzyczna zgraja + płyta cd
Lada dzień ukaże się kolejna książka : Operowe straaachy, a w tym roku prawdopodobnie jeszcze dwie dedykowane specjalnie przedszkolakom.