Tydzień Bibliotek Filia w Siedliskach

W ramach tygodnia Bibliotek w Filii w Siedliskach w dniu 10 maja 2012 r.odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki.
Przedmiotem dyskusji była książka pt. ” Cień wiatru” C.R. Zafona.
Natomiast 11 maja 2012 r. odbyła się Akcja Uwalniania Książki
Książki pozostawiono w przypadkowych miejscach i w budynkach użyteczności publicznej. Mówiąc w największym skrócie – BookCrossing – polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach publicznych ( park, pociąg, autobus, teatr, uczelnia itp.), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych tzw. półkach bookcrossingowych ( stoliki, regały, półki ), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.O co chodzi w całej akcji „uwalniania książek”? Cele są proste: to popularyzacja książki i czytelnictwa nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale także dorosłych, podniesienie poziomu czytelnictwa w Polsce, przekonanie innych, że dzielenie się jest lepsze od posiadania, znalezienie przyjaciół i znajomych myślących podobnie jak my, i wreszcie – o dobrą zabawę.