Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Barbara Kosmowska w tuchowskiej bibliotece

IMG_0060Kolejne majowe spotkanie autorskie odbyło się 22 maja w sali widowiskowej Domu Kultury . Tym razem do Tuchowa przyjechała autorka książek dla młodzieży i dorosłych Barbara Kosmowska. Na publiczności zasiedli uczniowie z Tuchowa i Burzyna, wśród nich członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkanie przebiegło w niezwykle miłej atmosferze. Niewątpliwie jest to zasługą samej autorki, która okazała się osobą niezwykle otwartą, rozumiejącą problemy współczesnej młodzieży i tę młodzież szanującą. Pomimo swojego dorobku życiowego nikogo nie traktowała z góry, nastolatkowie stali się dla niej równorzędnym partnerem w dyskusji, w którą przerodziło się spotkanie. Na koniec tradycyjnie już na tego typu wydarzeniach odbyło się składanie dedykacji w książkach, które można było zakupić na kiermaszu zorganizowanym przez bibliotekę. Barbara Kosmowska bez wątpienia jest autorką, której zależy na prawdziwym, osobistym kontakcie z czytelnikiem.
Zapraszamy do lektury książek autorki, które można wypożyczyć w naszej bibliotece.
Jej książki mówią o problemach tych całkiem przyziemnych, jak i poważnych; są wzruszające i zabawne. Jest to pisarka wielokrotnie nagradzana. Jej książka Teren prywatny, nazywana najbardziej kobiecą powieścią B. Kosmowskiej, w 2001 wygrała konkurs literacki pod nazwą Dziennik polskiej Bridget Jones (zorganizowany przez wydawnictwo Zysk i S-ka) i przyniosła autorce sławę i popularność; trafiła też na Listę Bestsellerów A. Rostockiego drukowaną przez dziennik Rzeczpospolita. Buba w 2002 r. zdobyła nagrodę główną w ogólnopolskim konkursie na powieść dla dzieci i młodzieży pod hasłem Uwierz w siłę wyobraźni (zorganizowanego przez wydawnictwa Muza i Media Rodzina). Książka Pozłacana rybka zdobyła nagrodę literacką Książka Roku 2007 przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) oraz została nagrodzona w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, zorganizowanym przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom pod patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Spotkanie to zostało sfinansowane przez Instytut Książki, w ramach akcji „Godzinami o książkach”, dzięki temu że przy tuchowskiej bibliotece działa Dyskusyjny Klub Książki.