III Maraton Głośnego Czytania w Filii w Jodłówce Tuchowskiej

W ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” 6 czerwca odbył się w Filii w Jodłówce Tuchowskiej trzeci Maraton Głośnego Czytania. Uczestnikami były dzieci z Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej z klas 0-III. Najmłodszym czytali: ks. Proboszcz Józef Jaworski, Pan Marcin Zbylut strażak z Państwowej Straży Pożarnej w Tarnowie a zarazem członek OSP w Jodłówce Tuchowskiej, Pan Stanisław Wabno – sołtys i Radny Rady Miejskiej w Tuchowie oraz Pan Zbigniew Jurek- lekarz medycyny. Obecna była także Pani Alicja Gawron dyrektor Zespołu Szkół. Dzieci dowiedziały się również wiele o pracy strażaka, lekarza, a także o tym jak dbać o swoje zdrowie. Na zakończenie odbył się pokaz sprzętu strażackiego. Organizatorem akcji była Pani Maria Wabno, bibliotekarz, kierownik Filii w Jodłówce Tuchowskiej.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.