Lekcje Biblioteczne

IMG_0040W ostatnich dniach odbyło się w tuchowskiej bibliotece kilka lekcji bibliotecznych dla uczniów z naszej Gminy. Klasy piąte z Zespołu Szkół w Tuchowie uczyły się korzystania ze słowników i encyklopedii. Przygotowano prezentację multimedialną, następnie uczniowie samodzielnie wyszukiwali informacje. Dużym powodzeniem cieszyły się: słowniki gwary uczniowskiej ,współczesnego języka polskiego czy wydawnictwa związane ze sportem. Uczniowie klas czwartych poznawali bibliotekę ,zasady korzystania ze zbiorów. Dużo osób po raz pierwszy zapisało się do biblioteki. Gościliśmy także grupę uczniów ze Szkoły Podstawowej w Buchcicach. Uczniowie z dużym zainteresowaniem obejrzeli wystawę w galerii „Poznajmy się” oraz wystawę pokonkursową najmłodszych czytelników. Bibliotekarze z tuchowskiej placówki zawsze chętnie goszczą dzieci i młodzież z naszych szkół. Dziękujemy wszystkim nauczycielom oraz bibliotekarzom szkolnym, którzy dbają o edukację czytelniczą oraz wiedzą jak ważny jest kontakt z książką dla każdego młodego człowieka.