Wernisaż Adama Litwory

W środę 19 grudnia otwarto w Małej Galerii „Przedstawmy się” przy Bibliotece Publicznej w Tuchowie wystawę malarstwa Adama Litwory. Na wernisażu obecny był artysta wraz z rodziną oraz wielu mieszkańców naszej Gminy. Pan Kazimierz Karwat przybliżył zgromadzonym uczestnikom wernisażu postać artysty. Adam Litwora jest mieszkańcem Brzeska. Od dziecka zafascynowany zwierzętami a zwłaszcza końmi. Pracował w stadninie koni w Chyszowie oraz Klikowej. Zamiłowanie do zwierząt wyraża w cyklu obrazów portretujących końskie piękności oraz ich sylwetki w różnych ujęciach. Drugą muzą artysty są góry – Tatry, które często odwiedza i uwiecznia na płótnie.
Swoją przygodę z malarstwem rozpoczął nietypowo, odziedziczył bowiem pędzle i farby po śmierci ojca, który jako artysta – amator malował obrazy przez całe swoje życie. Pasją tą zarażony jest również jego brat Jacek.