Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz otwarta

Ferie w Bibliotece

IMG_0047
Jak co roku liczba odwiedzin w naszej bibliotece znacznie wzrosła w czasie ferii. W Tuchowie zanotowaliśmy 721 odwiedzin czytelników. Miło nam, że dla tak wielu osób to właśnie czytanie książek jest ulubionym sposobem spędzania wolnego czasu. Dużym powodzeniem cieszyła się również czytelnia komputerowa, z której skorzystało prawie 200 osób. Niektórzy czas ferii wykorzystali na naukę języka angielskiego, a maturzyści przygotowywali swoje prezentacje maturalne. Podobnie jak w zeszłym roku odwiedziły nas dzieci uczestniczące w feriach w tuchowskim oddziale Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej, zwiedzały bibliotekę i uczestniczyły w przygotowanych przez nas zajęciach czytelniczo – plastycznych.
Wzorem lat ubiegłych oferta biblioteki w Jodłówce Tuchowskiej na czas ferii zimowych cieszyła się dużym zainteresowaniem czytelników. Ze zbiorów biblioteki, dostępu do Internetu, czytelni i świetlicy skorzystało łącznie 416 osób. Z tej grupy aż 127 to dzieci i młodzież którzy uczestniczyli w zajęciach sportowych prowadzonych przez dwie wolontariuszki Panie: Joannę i Natalię. Były konkursy i nagrody ufundowane przez Pana sołtysa. Serdecznie dziękuję wolontariuszkom za pomoc i duże zaangażowanie w prowadzenie zajęć.
Wielu czytelników odwiedziło także filię w Siedliskach, zanotowano 151 odwiedzin w wypożyczalni i 49 w czytelni internetowej.
IMG_1693