Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

w bibliotece.pl

Nie ma jak w bibliotece… w niej możesz się zaczytać, zdobędziesz cenne informacje, podyskutujesz i wyszukasz potrzebne książki. Tak działa portal w.bibliotece.pl zainspirowany miłością do książek. To serwis e-usług bibliotecznych dla bibliotek, wydawców i czytelników do którego przystąpiła właśnie nasza placówka.
Oferuje on czytelnikom dostęp do katalogu centralnego Bibliotek w Polsce, które uczestniczą w Portalu. Bezpośrednio z katalogu online tuchowskiej biblioteki można sprawdzić także, w której jeszcze bibliotece się ona znajduje.
Wyszukiwarka katalogu centralnego jest bardzo prosta, intuicyjna i przede wszystkim szybka. Hasło można wpisywać na różne sposoby, w zależności od tego jakie jest zapytanie informacyjne. Gdy użytkownik nie wie jak je sformułować ma możliwość skorzystania z podpowiedzi wyświetlających się w pasku wyszukiwarki.
Każdy użytkownik może się zarejestrować na portalu aby przeszukiwać zbiory w centralnym katalogu polskich bibliotek i pogłębić wiedzę na temat literatury. Rejestracja w portalu jest bezpłatna w koncie standard (podajemy nick, hasło i adres e-mail). Dzięki temu każdy z użytkowników ma możliwość prezentowania własnych zbiorów na wirtualnych regałach (200 miejsc na 4 regałach).
Po drugie uczestniczy w społeczności poprzez dyskusje na forum, prowadzenie własnego bloga, dołącza do tematycznych grup. A przede wszystkim każdy z czytelników w.bibliotece.pl zamieszcza swoje komentarze, oceny i recenzje interesujących książek, tematów. Dzięki swojej aktywności jest on nagradzany w postaci punktów reputacji.
Użytkownicy Premium mogą korzystać także z dodatkowych funkcji m. in. z miniaplikacji Schowka i „Pożyczalni” działających w technologii Drag&Drop (przeciągnij i upuść) .Pierwsza opcja pomaga w przechowywaniu materiałów i dotarciu do innego użytkownika/biblioteki. Druga zaś pozwala w szybki sposób zarządzać swoimi zbiorami, dzięki niej nie zapomnimy komu pożyczyliśmy książki i kiedy mamy oddać je do biblioteki 🙂
Każda Biblioteka w ramach przynależności do portalu może zamieszczać podstawowe informacje o siedzibie, filiach, zbiorach. A dodatkowo prowadzić galerię zdjęć, dodawać wpisy na własnym blogu i forum, zawiadamiać i relacjonować wydarzenia biblioteczne, dodawać skany okładek, tagować. W zakładce Ekspozycja biblioteka prezentuje swoje zbiory i nowości, które czytelnicy mogą przeszukiwać w osobnej wyszukiwarce.
Zachęcamy użytkowników do korzystania z nowych możliwości naszego katalogu online oraz do odwiedzenia strony
Źrodło: www.lustrobiblioteki.pl