IV maraton Głośnego Czytania w Filii w Jodłówce Tuchowskiej

IMG_1755 13 maja odbył się w Filii w Jodłówce Tuchowskiej IV Maraton Głośnego Czytania w ramach akcji “Cała Polska Czyta Dzieciom”. Uczestnikami były dzieci Zespołu Szkół z klas 0-II z wychowawcami. Najmłodszym czytali: Pani Alicja Gawron – dyrektor Zespołu Szkół, Pani Ewa Mężyk – pielęgniarka, Pan Krzysztof Wantuch – Naczelnik miejscowej OSP. Czytano dzieciom wiersze Juliana Tuwima, Czesława Janczarskiego – „Jak Wojtek został strażakiem”, opowiadania Grzegorza Kasdepke, baśnie. Dzieci dowiedziały się również wiele o pracy pielęgniarki oraz o pracy strażaków. Następnie dzieci recytowały wiersze Juliana Tuwima i innych poetów, w nagrodę otrzymując słodycze. Na zakończenie pobytu w Bibliotece otrzymały zakładki z „sówką” do książek, malowanki oraz słodycze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji.