Maraton Głośnego Czytania w Filii w Siedliskach

006W Siedliskach maraton przebiegał dwuetapowo. Na pierwszą część 10 maja zaproszono Annę Ogielę – nauczyciela i bibliotekarza, spotkanie zorganizowano w oddziale przedszkolaków. Przeczytała ona opowiadanie pt. Lekcja biblioteczna Jeżynki P. Rowickiego. Drugim gościem była pielęgniarka środowiskowa Elżbieta Kurczab, która przedstawiła wierszyki i opowiadania, takie jak: Przychodzi żaba do lekarza W. Drabika, O grubej Balbinie, katarze i grypie
M. Kownackiej oraz O chorym słoneczku ze zbioru Bajeczek na trzy minutki Z. Gadomskiej. Odbyła się też pogadanka na temat higieny i zdrowego odżywiania, a także rozwiązywano zagadki. Wszyscy dobrze się bawili, o czym świadczyły szerokie uśmiechy na twarzach słuchaczy i lektorek. Druga część maratonu odbyła się 15 maja, do najmłodszych czytelników zaproszono policjantów – Piotra Batora i Monikę Dobrowolską. Czytali oni teksty o bezpieczeństwie na drodze pt. Co się stało, Zwierzęta na drodze. Funkcjonariusze porozmawiali z dziećmi o zagrożeniach na drodze, w domu i bezpiecznym podróżowaniu. Można było nie tylko zobaczyć policyjny radiowóz, ale również usiąść za jego kierownicą. Spotkania odbyły się w nawiązaniu do ogólnopolskich akcji Tydzień Bibliotek i Cała Polska Czyta Dzieciom.