IX Tuchowski Maraton Głośnego Czytania

IMG_269213 maja do czytelni biblioteki przybywały od rana grupy przedszkolaków, aby posłuchać bajek czytanych przez zaproszonych gości. O dziewiątej naszym lektorem był tuchowski radny, policjant – Jerzy Odroniec, który przeczytał bajkę pt. Mam przyjaciela policjanta autorstwa Ralfa Butschkowa. Porozmawiał również z dziećmi o bezpieczeństwie w domu i poza nim; zaprezentował też policyjne akcesoria, takie jak pistolet, kajdanki itp., co wzbudziło olbrzymie zainteresowanie słuchaczy. Następnym czytającym był Burmistrz Tuchowa Mariusz Ryś – którego obecność dzieci przyjęły niemal z niedowierzaniem. Przeczytał on książkę Justyny Wacławik pt. Nieuchronne konsekwencje, później opowiedział o swojej pracy, a na koniec zaprosił przedszkolaki do ratusza, by mogły go odwiedzić w gabinecie. Niestety deszczowa aura uniemożliwiła przyjście ostatniej grupy, jednak czytanie oczywiście odbyło się, tylko nie w bibliotece, a w szkole, gdzie dyrektor tuchowskiej książnicy Bożena Wrona pojechała z ostatnim zaproszonym gościem strażakiem – Łukaszem Giemzą. Oprócz lektury książki Mam przyjaciela strażaka Ralfa Butschkowa, przygotował on pokaz strojów pożarniczych, przy którym opowiedział o swojej pracy i przypomniał uczniom klas pierwszych zasady bezpieczeństwa.