Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz otwarta

Wernisaż Joanny Srebro

IMG_7602Na wernisażu 24 września odbyło się uroczyste otwarcie wystawy malarstwa Joanny Srebro. Urodzona w 1932 roku artystka całe życie była związana z Tarnowem i tamtejszym środowiskiem kulturalnym. Jej prace możemy oglądać w tuchowskiej bibliotece dzięki Zgromadzeniu Sióstr św. Józefa Prowincji Tarnowskiej, bowiem to w Domu Pogodnej Jesieni – prowadzonym przez siostry – artystka spędziła ostatnie miesiące życia i to właśnie im pozostawiła swoje obrazy.
Dziękujemy wszystkim biorącym udział w wernisażu za pełne emocji wpisy w Kronice biblioteki oraz w Księdze Pamiątkowej wystawy, a także za obecność, zarówno stałym bywalcom jak i tym, którzy po raz pierwszy nas odwiedzili – Siostrze Ewie Mazurek Przełożonej Prowincji Tarnowskiej Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa, Pani Alicji Filar, Siostrom – zapraszamy znowu.
Tradycyjnie podkreślamy, że wernisaż nie mógłby się obyć bez życzliwej pomocy panów: Ryszarda Flądry i Maćka Maziarki, którzy pomagają nam dokumentować nasze wystawy.
Największe podziękowania należą się jednak Fundacji Dzieło Miłosierdzia im. Św. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego oraz Zgromadzeniu Sióstr św. Józefa Prowincji Tarnowskiej za zaufanie i powierzenie nam wystawy oraz za pomoc w zorganizowaniu wernisażu, a także wydanie okolicznościowego folderu wystawowego. Wyrazy wdzięczności składamy więc Siostrze Miriam Bilskiej i Pani Zdzisławie Krzemińskiej – prezes fundacji.