„Serduszko puka w rytmie cza-cza” w Bibliotece Publicznej w Tuchowie

IMG_0341sW miniony czwartek w ramach „Spotkań z pasją” mieliśmy okazję poznać Panią Mariolę Zimnicką, która jest koordynatorką jedynego w Polsce Uniwersytetu Tanecznego Trzeciego Wieku. Podczas wirtualnego spotkania Pani Mariola kilkakrotnie podkreślała, że taniec jest dla niej wszystkim, to dzięki niemu potrafi zapomnieć o szarej rzeczywistości i problemach. Poprzez taniec może wyrażać emocje i swoją osobowość. Już na emeryturze nauczyła się tańczyć między innymi tango czy cza-czę. Jej ulubionym stylem solowym stała się gorąca samba, z którą często występuje podczas spotkań tanecznych dla seniorów. Pani Mariola całe serce wkłada w to, co robi. Stara się zarażać swoją pasją innych, a przede wszystkim seniorów, pomaga im pozytywnie patrzeć na świat. Zachęca, aby pokonać lęk i obawy przed porażką, gdyż każdy może nauczyć się tańczyć, a kto już raz spróbuje, na pewno nigdy nie przestanie.
Bohaterem kolejnego spotkania będzie Roman Zamyślewski, który opowie o swojej pasji żeglowania.