Spotkanie DKK w Filii w Siedliskach

00222 października w nowej siedzibie biblioteki odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie DKK. Przedmiotem dyskusji była książka pt. „Wolne” Remigiusza Grzeli. Jest to bardzo interesujący zapis rozmów z kobietami, które dzięki sile charakteru znalazły swoją indywidualną ścieżkę w życiu. Wywiady – fragmenty wspomnień – rzucające ciekawe światło na biografie portretowanych kobiet. Bohaterki są wolne ponieważ potrafią docenić swoją wolność, potrafią dbać o wartości, które są dla nich ważne, myślą niezależnie, nie poddają się życiowym trudnościom.Warto zaznaczyć, że każdy wywiad to niezwykła i inspirująca osobna historia. Pan Remigiusz Grzela z ogromnym wyczuciem, wrażliwością i szczerym zainteresowaniem zadaje pytania i potrafi wydobyć na światło dzienne niezwykłe, nieznane szczegóły i świetne anegdoty. Charakter rozmów świadczy także o zaufaniu jakim obdarzyły go rozmówczynie.Najbardziej podobała się rozmowa pierwsza z Julią Hartwig, niezwykle kunsztowna i dopracowana. Bohaterki to kobiety silne, nie poddające się trudnościom życiowym i walczące aż do końca. Warto przeczytać.