Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

17. Targi Książki w Krakowie

IMG_0346Autorzy, ilustratorzy, pachnące nowościami pawilony wydawnicze, bonusy, rabaty, bogata oferta dla najmłodszych, gry, nowe media i wiele więcej atrakcji czekało na miłośników książek w dniach 24 – 27 października.
Wzorem ubiegłych lat nasza biblioteka zorganizowała wyjazd na to wydarzenie. Dzięki wsparciu Komisji Profilaktyki Problemów Alkoholowych mogliśmy wynająć największy autokar, jednak 58 miejsc okazało się ilością niewystarczającą i dla części chętnych zabrakło miejsc. Uczestnikami wycieczki byli dorośli, dzieci i młodzież z Siedlisk, Burzyna i Tuchowa. W tym roku wyjazd zaplanowaliśmy na 24 października, czyli pierwszy dzień Targów, aby uniknąć weekendowych tłumów. Wyruszyliśmy z samego rana i choć droga do Krakowa nieco się dłużyła, to pięć godzin przeznaczonych na zwiedzenie hal wystawienniczych okazało się dla wielu niewystarczające. Wracaliśmy więc z pewnym niedosytem, ale bogatsi o kilka książek i z długą listą pozycji „do przeczytania”. W drodze powrotnej było więc chwalenie się „zdobyczami” książkowymi i opowieści i wymiana wrażeń.
Targi Książki dają możliwość zapoznania się z poszczególnymi wydawnictwami, każde z nich ma swój profil – na który składa się rodzaj książek, sposób ich wydawania , dobór autorów i ilustratorów. Dla lepszego obrazu dodam jeszcze, że w Targach uczestniczy 300 wystawców (nie tylko z Polski), a w tym roku zanotowano ponad 40 tys. zwiedzających.IMG_0373