Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz otwarta

O żaglach w bibliotece

spot W miniony czwartek 24.10 gościem cyklu „Spotkania z pasjami” był pan Roman Zamyślewski – żeglarz, instruktor żeglarstwa, organizator wyjazdów żeglarskich oraz założyciel Stowarzyszenia Szkoła Przygody.
Celem spotkania było pokazanie pasji, jaką jest żeglarstwo, która łączy własną aktywność fizyczną oraz społeczną, poprzez zebranie grupy sobie podobnych zapaleńców. Pan Roman jest przykładem osoby, która rozwinęła swoją pasję dopiero po zakończeniu kariery zawodowej. Bakcylem żeglarstwa zaraził się jako młody chłopak, jednak pracując zawodowo jako geodeta, nie mógł pozwolić sobie na swobodne uprawianie tego sportu. Teraz zaś sam organizuje rejsy, na które zaprasza ochotników, przekazując swoją pasję innym; a także, wykorzystując swój wyuczony zawód, tworzy mapy turystyczne polskich dróg wodnych, by rozpropagować turystykę wodną w Polsce na wzór innych krajów europejskich.
Dziękujemy za przybycie na spotkanie i zapraszamy w przyszły czwartek na spotkanie z panią profesor Magdaleną Fikus, która promuje nietypowe formy propagowania wiedzy.