Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Kolejne Spotkanie z pasjami dla seniorów

IMG_0378W czwartek 31.10 gościem wirtualnego „Spotkania z pasjami” była pani profesor Magdalena Fikus – polska biolożka, specjalizująca się w biochemii kwasów nukleinowych, biofizyce komórki oraz inżynierii genetycznej, za swoją pracę popularyzatorską i dydaktyczną nagrodzona między innymi: nagrodą im. Profesora Hugona Steinhausa i nagrodą Fenomenu Przekroju. Ponadto odznaczona przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski „za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej i działalność dydaktyczną, za zasługi na rzecz popularyzacji i rozwoju nauki w Polsce”. Pani Magdalena podczas spotkania przekonywała, że „nauka jest pięknym zawodem”, gdyż nigdy się nie kończy. Wyjaśnianie tajemnic, szukanie odpowiedzi na pytania, rozwiązywanie zagadek będzie nam towarzyszyło do końca świata. Zachęcała seniorów do popularyzowania zjawisk naukowych podczas zabaw z dziećmi.
Nauka dla pani profesor to wielka pasja, którą można rozwijać w każdym wieku, a wysiłek intelektualny jest bardzo dobry dla naszego mózgu. Pani Magdalena jest autorką projektu Kawiarni Naukowej, za co w 2011 roku została wyróżniona Kanclerzem Kapituły Orderu Odrodzenia Polski. W projekt ten zaangażowała się już na emeryturze i stał się on całym jej życiem.
W przyszły czwartek zapraszamy na spotkanie z panem Robertem Jurkiem – Latarnikiem Polski Cyfrowej – który na emeryturze nauczył się obsługiwać komputer i teraz prowadzi szkolenia z tego zakresu.