Spotkanie z Latarnikiem Polski Cyfrowej

IMG_0380Na naukę nigdy nie jest za późno przekonywał seniorów Pan Robert Jurek –Latarnik Polski Cyfrowej. Sam będąc już na emeryturze, nauczył się obsługi komputera i Internetu. Nowymi technologiami gruntownie zajął się ponieważ zauważył jak bardzo ułatwi mu to życie codzienne, oraz pozwoli rozwinąć swoje zainteresowania. Obecnie w codziennym życiu wszechstronnie korzysta z Internetu (zakupy, bankowość elektroniczna, szkolenia).Czynnie uczestniczy również w dyskusjach na portalach społecznościowych. Jako Latarnik przeprowadza warsztaty z podstaw korzystania z komputera i Internetu dla seniorów. Aby lepiej przekazywać wiedzę innym sam wciąż poszukuje nowych rozwiązań, które ułatwią naukę. Poszukuje również materiałów, informacji, stron internetowych, które zainteresowałyby jego słuchaczy. Dzięki temu ma wierne grono osób, którym pomaga w jak najlepszym poznaniu możliwości komputera i Internetu. Dodatkowymi atutami pana Jurka jest spokój, cierpliwość oraz zrozumienie procesu, jaki musi przejść osoba ucząca się korzystania z Internetu.
Kolejnym gościem „Spotkań z pasjami” będzie profesor Elżbieta Skotnicka-Illiasiewicz, która opowie o Unii Europejskiej od kuchni.