Biblioteka jest teraz otwarta

O Unii Europejskiej w bibliotece

IMG_0429Bohaterem kolejnego czwartkowego „Spotkania z pasjami” dla seniorów była pani profesor Elżbieta Skotnicka-Illasiewicz, której ogromną pasją są działania społeczne. Pani profesor skupia się głównie na działaniach ukierunkowanych na poszerzanie świadomości idei Unii Europejskiej w Polsce, jednak zawsze podkreśla, że jest to jedna z wielu form angażowania się społecznie. Celem spotkania było pokazanie, jak wielką rolę odegrały osoby starsze w kształtowaniu się współczesnej Europy, jak ich doświadczenia życiowe wpłynęły na tworzenie się Unii Europejskiej, oraz jak mogą oni dalej kształtować europejską rzeczywistość. Celem było także uświadomienie seniorom, jak ważne dla społeczeństwa są ich doświadczenia życiowe i jak mogą pomóc im w realizowaniu swoich pasji oraz przekazywaniu jej innym, niezależnie od tego, czy pasją jest muzyka, teatr, pisanie, ogrodnictwo czy sprawy społeczne. Ważnym elementem było również pokazanie, jak seniorzy obecnie odbierają Unię Europejską oraz jak kształtowały się oceny działań Unii na przestrzeni lat. Gorąca i pełna emocji dyskusja, jaka wywiązała się po spotkaniu zaskoczyła nawet samych bibliotekarzy.
Kolejnym gościem czwartkowych spotkań będzie pani Hanna Bakuła znana polska malarka.