Finał Spotkań z pasjami

IMG_0463Gościem ostatniego z cyklu „Spotkań z pasjami” był Jacek Pałkiewicz. Jest on człowiekiem, który ze swojej pasji do świata i podróżowania stworzył swój sposób na życie i do dziś ta właśnie pasja pozwala mu być aktywnym i realizować kolejne marzenia. Celem ostatniego spotkania było pokazanie, w jaki sposób pasja może wypełniać całe życie, dodawać nam energii i odwagi do działania. Świat, niezależnie jak poznawany (czy to przez wyprawy, podróże czy przez czytanie książek, oglądanie dokumentów, rozmowy przez Internet z ludźmi z różnych stron świata) jako pasja ma jeszcze jedną szczególną zaletę. Świat jako pasja pozwala nam na lepsze rozumienie innych ludzi oraz poprzez porównanie z innymi ludźmi,innymi krajami pozwala nam na poznanie siebie oraz zdobycie perspektywy do lepszej oceny naszego miejsca w świecie. „Spotkania z pasjami” w Bibliotece Publicznej realizowane były przez dwanaście tygodni w ramach projektu Fundacji Orange.