Spotkanie z Katarzyną

00627.11.2013r. odbyło się kolejne spotkanie DKK dla dorosłych czytelników w Siedliskach. Przedmiotem dyskusji była książka pt.” Katarzyna Wielka . Gra o władzę” autorstwa Ewy Stachniak. Ta powieść historyczna niemal wszystkim przypadła do gustu. To portret jednej z najbardziej wpływowych i bezwzględnych kobiet w historii Europy. Główną bohaterkę poznajemy w momencie, gdy nie jest jaszcze władczynią, ale kiedy walczy o władzę. Jak przez dziurkę od klucza obserwujemy Zimowy Pałac, gdzie królują intryga, podstęp i szpiegowanie. W takich okolicznościach walka o władzę staje się dla młodej bohaterki walką o przetrwanie. To czytadło, które wciąga od samego początku i trzyma w napięciu aż do końca. Trzeba dodać, że na uwagę zasługują też styl, narracja i język choć lekkie, ale bardzo piękne.
Podczas spotkania były jeszcze wspomnienia z wyjazdu na tegoroczne Targi Książki do Krakowa.