Biblioteka jest teraz otwarta

Inscenizowana historia pisma – warsztaty interaktywne

IMG_9951 4 kwietnia gościliśmy w naszej bibliotece Michała Zawadkę, który jest aktorem, lektorem, artystą estradowym, kaskaderem filmowym, a przede wszystkim autorem książki „Mądrość z natury”. Dzięki Niemu dzieci z II klasy Szkoły Podstawowej w Tuchowie oraz my bibliotekarze mogliśmy odbyć niesamowitą podróż po historii pisma – od jaskiniowców malujących na ścianach przez starożytny Egipt, indiańskie wioski, aż do nowoczesnego języka obrazkowego. Świetna zabawa towarzyszyła nam przez cały czas trwania warsztatów, dzieci miały okazję malować węglem ścienne jaskiniowe obrazki, pobawić się stemplami Gutenberga, odczytać alfabet pisany Braille’em, wiązać węzełki pismem Indian, a nawet odtańczyły indiański taniec. Michał Zawadka wcielał się w trakcie spotkania w różne postacie – człowieka pierwotnego, egipskiego kapłana i Indianina w kolorowym pióropuszu na głowie, dzięki czemu warsztaty były bardzo atrakcyjne i wywoływały wiele emocji wśród zgromadzonych dzieci. Na zakończenie autor odczytał fragment swojej książki, a następnie każdy otrzymał autograf, co również było dla większości wielkim przeżyciem.
Najważniejsze przesłanie spotkania brzmiało – książki są fajne, powinniśmy je czytać, bo dzięki nim rozwija się nasza wyobraźnia i osobowość.