Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz otwarta

Andrzej Grabowski spotkanie z czytelnikami w Siedliskach

grabowski 009O historii Orderu Uśmiechu i nie tylko szalone pomysły, wierszyki i przygody to temat przewodni spotkania z Andrzejem Grabowskim, które odbyło się 11 kwietnia w Gimnazjum w Siedliskach. Organizatorem spotkania była Filia Biblioteki w Siedliskach.
Andrzej Grabowski to Kawaler Orderu Uśmiechu, poeta, prozaik, publicysta, autor licznych książek dla dzieci i młodzieży, fraszek, satyr i humoresek, od ponad 30-stu lat zamieszkały w Ciężkowicach. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich w dziedzinie poezji, prozy, satyry i tekstów estradowych. Opowiadania, humoreski, wiersze, felietony i fraszki publikował w większości tytułów prasowych w kraju. Jego twórczość była i jest tłumaczona na angielski, czeski, francuski, japoński, litewski, łotewski, niemiecki, rosyjski, ukraiński i wietnamski. Jest również autorem scenariuszy i twórcą widowisk oraz kilkudziesięciu książek, w tym wielu dla dzieci i młodzieży, z których największym powodzeniem cieszy się serial o Przygodach Skrzata Wiercipiętka tłumaczony na kilka języków.
Andrzej Grabowski z wielką pasją opowiadał uczniom biorącym udział w spotkaniu o historii Orderu Uśmiechu oraz o swoich książkach. Odpowiadał także na liczne pytania. Były kwiaty i autografy. Każdy z uczestniczących w spotkaniu był pod wrażeniem wiedzy oraz mądrości życiowej autora, wszyscy mogli dowiedzieć się czegoś nowego i ciekawego, dlatego warto organizować takie spotkania.
grabowski 013