Tydzień Bibliotek 2014 pod hasłem: „Czytanie łączy pokolenia”

Tuchowska biblioteka wraz z filiami przygotowuje się do swojego święta. Rozpoczniemy 7 maja o godz. 12.00 przedstawieniem teatralnym dla najmłodszych pt. „Lampa Aladyna” w sali widowiskowej Domu Kultury w Tuchowie . 8 maja na godz. 11.00 zapraszamy do biblioteki i filii seniorów na kolejne z cyklu „Spotkanie z pasjami”. W trakcie trwania tygodnia Bibliotek co dzień będziemy zapraszać do placówek bibliotecznych przedszkolaków na czytane przez „biblioteczne babcie” bajki. W filii w Jodłówce Tuchowskiej podczas tygodnia bibliotek odbędzie się finał konkursu „Mój bajkowy świat” wraz z rozdaniem nagród, a także spotkanie najmłodszych czytelników z poetką – panią Janiną Halagardą. Podczas Tygodnia bibliotek odbędą także swoje spotkania wszystkie Dyskusyjne Kluby Książki z Tuchowa i Siedlisk.15 maja – na zakończenie odbędzie się w Tuchowie uroczyste ogłoszenie wyników konkursu plastycznego na projekt okładki książki pt. „Wiosna w moim mieście” wraz z wręczeniem nagród i otwarciem wystawy pokonkursowej.
Czynimy starania, aby wszystkie biblioteki w gminie Tuchów, były miejscem atrakcyjnym i przyjaznym dla Czytelników.
Zapraszamy Wszystkich Państwa do odwiedzania naszych bibliotek!