Tydzień Bibliotek !!!

IMG_0649W środę 7 maja na inauguracji Tygodnia Bibliotek gościliśmy aktorów Studia Małych Form Teatralnych „Sztuka” z Trzebini. Dzieci z Zespołu Szkół w Tuchowie obejrzały przedstawienie pt. „Lampa Aladyna” – adaptację jednej z najsłynniejszej opowieści Szeherezady. To piękne, poetyckie historie przybliżające egzotykę krajów dalekiego wschodu. Spektakl w całości mówiony był wierszem, przeplatany orientalną muzyką. Barwne, piękne kostiumy oraz elementy scenografii w pełni oddawały baśniową atmosferę spektaklu. Przesłaniem baśni było zwrócenie uwagi na znaczenie uczciwości, szacunku i odpowiedzialności. Podczas przedstawienia nie zabrakło humorystycznych perypetii głównego bohatera, któremu cało udało się wyjść z opresji dzięki sprytowi i chęci niesienia pomocy. Spektakl miał charakter interaktywny, dzieci uczestniczyły w przedstawieniu, przebierały się w nietoperze, wspólnie wywoływały ducha Lampy oraz bardzo żywiołowo reagowały na to co dzieje się na scenie.
To pierwszy dzień naszego świętowania, kolejne dni będą pełne niespodzianek dla naszych czytelników. Zapraszamy!