Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

W zdrowym ciele….

szp siedliska 20148 maja na wirtualnym spotkaniu w Tuchowie i Siedliskach gościliśmy niezwykłą osobę. Pani Urszula Szczurek sama o sobie mówi, że jest żywym srebrem. Od dzieciństwa miała w sobie mnóstwo energii i pogody ducha. Zawsze dzieliła się nimi ze swoimi rówieśnikami. Na emeryturze kontynuuje swoje działania, organizując regularne zajęcia fitness dla seniorów. Pani Urszula prowadzi zajęcia, na które przyjeżdżają osoby nawet z miejscowości podkrakowskich. Seniorzy ćwiczą na sali Polskiej YMCA w Krakowie. Sala jest bardzo skromna, a muzykę zapewnia sama Pani –muzykę z kaset i płyt puszcza na małym odtwarzaczu. Jednak to wystarcza, by porwać do ruchu sporą grupę seniorów.
Pani Urszula stawia przede wszystkim na zdrowie i dobre samopoczucie. Ćwiczenia fizyczne, według pani Urszuli nie mają doprowadzić do utraty wagi czy zwiększenia mięśni. Najważniejsze jest zachowanie sprawności fizycznej oraz radości z życia. Poprzez realizację zajęć udowadnia, że aktywnością fizyczną oraz radością, jaka z niej płynie można cieszyć się nie tylko, gdy jest się młodym. Pokazuje również, jak niewiele trzeba, by zorganizować takie zajęcia i przekazywać dalej swoją pasję do uprawiania sportu.
Pani Urszula jest również osobą bardzo skromną. Często powtarza, że swoją energię otrzymała w darze od Boga, jest to jej przypowieściowy talent, który stara się pomnażać jak najlepiej umie.
Uczestnicy spotkania byli pełni podziwu i uznania dla dużej dawki wigoru i pozytywnego podejścia do życia, którą przekazała bohaterka spotkania.
szp tuchow