Ostatnie spotkanie z bibliotecznymi babciami

ost czytW środę do biblioteki przybyła grupa 5- latków z Przedszkola Publicznego na spotkanie z biblioteką i „bibliotecznymi babciami”. Panie Maria i Jadwiga na zmianę czytały wybrane wiersze, pozwalając się wygadać średniakom przy komentowaniu zabawnych sytuacji jakie spotykały bohaterów bajek. Dzieci chętnie zwiedziły bibliotekę i odpowiadały na baśniowe zagadki. To już ostanie spotkanie z „bibliotecznymi babciami” podczas tygodnia Bibliotek 2014. Wszystkim paniom serdecznie dziękujemy, a szczególnie pani Jadwidze Ratuszyńskiej, która na naszą propozycję od razu podjęła działania i zorganizowała grupę czytających. Każda z odwiedzających grup zwiedzała całą bibliotek, odpowiadała na zagadki, a na zachętę, by odwiedzać wypożyczalnię, każde dziecko zostało „poczęstowane” zakładką i cukierkiem. Trzeba przyznać że wszystkie dzieci słuchały bajek z zainteresowaniem, więc ta forma rozrywki na pewno nie jest przestarzała, jak sądzą niektórzy, a wręcz przeciwne. W związku z tym zwracamy się z gorącą prośbą do rodziców, by przyprowadzać dzieci do biblioteki i czytać im, codziennie, a zapewniamy, że dzięki temu będą się lepiej rozwijać i z zainteresowaniem sami zaczną sięgać po książki.
ost czytanie