Czy szata zdobi człowieka?

Pasja 004Bohaterką kolejnego czwartkowego „Spotkania z pasjami”, które odbyło się w placówkach bibliotecznych gminy Tuchów, była Hanna Gajos – wydawca, dziennikarka i krytyk mody. Niezwykle interesująco opowiadała o tym, jak moda kształtuje nasz wizerunek, że może stać się przyjemnym i łatwym sposobem na wyrażenie własnej osobowości, temperamentu oraz skutecznie przyczyniać się na co dzień do podnoszenia swojej samooceny. Udowodniła, że modnie i z klasą można wyglądać niezależnie od wieku, płci czy zasobności portfela. Zachęcała do tego, aby korzystać z mody, a nie kopiować ją, by odnawiać swój wizerunek, „aktualizować” go wykorzystując pasujący do nas element: kolor, fason lub dodatek.
Wiedza, energia i poczucie humoru to hasła najlepiej opisujące bohaterkę spotkania. Pasją Pani Gajos od zawsze była moda, która w połowie lat 70 z hobby przerodziła się w pracę. Artykuły jej autorstwa dotyczące tego tematu pojawiały się w takich tytułach jak „Świat Mody”, „Kobieta i Życie”, „Pani”, „Uroda”, „Bea”. Aby zachęcić mężczyzn do zainteresowania modą, Pani Gajos pod pseudonimem Andrzej Lasoń, redagowała pierwszą prasową rubrykę dotyczącą mody męskiej, trendów oraz stylu życia w miesięczniku „Pan”. Jest autorką książki ,,Bądź dobrze ubrana”.
Pisze bloga SZYK&SZOK, na którym komentuje wydarzenia z
pogranicza mody i obyczaju: http://www.rynekmody.pl/wordpress/
Zachęcamy także do odwiedzenia strony : www.advancedstyle.blogspot.com/
Zapraszamy wszystkich na kolejne spotkanie z Jerzym Kryszakiem już 5 czerwca.