Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

10 czerwca przyjechał do Siedlisk Pan Michał Ogórek!

035W samo południe w Sali Widowiskowej Domu Kultury w Siedliskach odbyło się spotkanie autorskie z tym znanym polskim dziennikarzem i felietonistą. Pan Michał przybył na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki w Siedliskach, klubowicze, aktywnie uczestniczący w spotkaniach, co trzy lata otrzymują możliwość zaproszenia wybranego pisarza, którego honorarium finansuje Instytut Książki.
W spotkaniu uczestniczyła spora liczba osób: Członkowie DKK, Czytelnicy tuchowskiej biblioteki, a także uczniowie z Gimnazjum w Siedliskach (którzy, jak autor zażartował, znacznie obniżyli średnią wieku osób uczestniczących z nim w spotkaniach). Pomimo tak dużej różnorodności gremium, dziennikarz bez problemu nawiązał kontakt z publicznością. W sposób bezpretensjonalny opowiadał o swoim zawodzie i doświadczeniach z nim związanych, urozmaicając to licznymi anegdotami o znanych osobistościach, z którymi dane mu było rozmawiać. Jego wypowiedzi nierzadko były dość kontrowersyjne, szczególnie te dotyczące nauki, ale chyba w tym tkwił sukces jego wystąpienia, że było prawdziwe. Potraktował słuchaczy jak dorosłych partnerów dyskusji, a oni to docenili. Jeszcze przed spotkaniem Pan Michał udzielił wywiadu dziennikarkom ze szkolnej gazetki „Paradoks”, a na zakończenie odpowiadał na pytania publiczności.
Można było również zdobyć autograf, autor podpisywał swoje książki Polska ogórkowa i napisaną wspólnie z prof. Jerzym Bralczykiem Kiełbasa i sznurek. Spotkanie należy zaliczyć do udanych.
LOGA
logo dkk