Biblioteka jest teraz otwarta

Sukces biblioteki w Tuchowie

8 października ogłoszono po raz czwarty wyniki Rankingu Bibliotek w Polsce. Organizatorzy, czyli Instytut Książki oraz „Rzeczpospolita”, nagrodzili samorządy najbardziej zaangażowane w kulturalny rozwój swojej gminy. Docenieni zostali ci, dla których dobrze działająca biblioteka gminna jest najlepszym świadectwem dbałości samorządu o zapewnienie łatwego i bezpłatnego dostępu do kultury, wiedzy i nowych mediów.
Celem organizatorów Rankingu Bibliotek jest rozpropagowanie najlepszych praktyk w prowadzeniu tego typu instytucji kulturalnych. Nagradzane biblioteki są nie tylko miejscem dostępu do kultury, ale stały się ośrodkami organizującymi życie społeczne gminy, zwłaszcza w mniejszych miejscowościach.
W tym roku do rywalizacji zgłosiło się 802 biblioteki publiczne z całej Polski. Z ogromną radością informujemy, iż Biblioteka Publiczna w Tuchowie zajęła 27 miejsce w Polsce oraz 3 miejsce w województwie małopolskim.