Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

„ Z muzycznego punktu widzenia…”

IMG_0918Za nami kolejne spotkanie z cyklu „ Spotkania z pasjami”. Tym razem mogliśmy poznać Panią Marię Szabłowską i Pana Krzysztofa Szewczyka- znanych dziennikarzy muzycznych. Jak się okazało osobowości niezwykle ciekawe i wszechstronne.
Pani Maria Szabłowska jest znana głównie z audycji muzycznych takich jak ,,Muzyka Nocą” czy ,,Magazyn Muzyczny Rytm”, ale współpracowała również z Telewizją Polską, gdzie widzowie oglądali ją m.in. w programie „Wideoteka dorosłego człowieka”, gdzie wraz z Panem Krzysztofem Szewczykiem zapraszali widzów do muzycznych wspomnień.
Podobnie jak dla Pani Marii, również dla Pana Krzysztofa dziennikarstwo muzyczne stało się wielką pasją . Jego kariera dziennikarska rozpoczęła się od audycji w Radiu Gdańsk, a później programu ,,Studio Rytm” w Polskim Radiu. Widzowie mieli również okazję zobaczyć go w wieku programach realizowanych przez Telewizję Polską.
Dzięki naszym gościom, mieliśmy okazję zobaczyć jak zmieniała się muzyka popularna, mogliśmy powspominać znanych niegdyś artystów i podyskutować o tym, jaki wpływ na muzyczne trendy ma sytuacja polityczno- społeczna.