Nowe książki dla bibliotek szkolnych

Zakończono prace nad wspólnym partnerskim projektem Biblioteki Publicznej w Tuchowie oraz sześciu szkół z Burzyna, Karwodrzy, Siedlisk, Jodłówki Tuchowskiej, Lubaszowej oraz Mesznej Opackiej. Realizowano projekt z Priorytetu 2 Programu BN „Zakup nowości wydawniczych do bibliotek” – Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami bibliotek szkolnych. W ramach jego realizacji doposażono biblioteki szkolne w nowości wydawnicze oraz nawiązano realną współpracę partnerską pomiędzy biblioteką publiczną a bibliotekami szkolnymi. Zakupiono 872 pozycje książkowe. Wspólnie zorganizowano 57 działań, które przyczyniły się do popularyzacji pracy biblioteki oraz do rozwoju postaw czytelniczych wśród dzieci i młodzieży a także podniesienia kompetencji czytelniczych i rozbudzenia potrzeb literackich. Poprawił się znacznie dostęp do książki wśród uczniów naszej Gminy.

Poniżej zamieszczamy wykaz książek zakupionych w ramach projektu:
kliknij, aby pobrać.