Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz otwarta

Biblioteka dla zapracowanych!

Nie masz czasu przyjść do biblioteki? Musisz napisać pracę semestralną, licencjacką, przygotować się do zajęć lub też szukasz konkretnych wiadomości, chcesz poszerzyć swoją wiedzę? Może rozwiązaniem dla ciebie jest IBuk Libra ( www.libra.ibuk.pl ) – to cyfrowa biblioteka, w której możesz przeglądać książki – głównie literaturę fachową. Ponadto program pomaga w przeszukiwaniu (indeksowaniu), zaznaczaniu tekstu oraz wykonywaniu notatek, z łatwością można więc skorzystać z wiedzy zawartej w publikacji. Jest to legalne źródło dostępu do wielu cenionych pozycji naukowych zwykle trudno dostępnych lub niemożliwych do wypożyczenia.
W Bibliotece Publicznej w Tuchowie i jej filiach można bezpłatnie otrzymać kod dostępu do platformy IBUK Libra; wystarczy być czytelnikiem biblioteki (czyli posiadać kartę, której założenie też jest bezpłatne) i podać swój adres e-mail. Jest to możliwe, ponieważ BP w Tuchowie uczestniczy w projekcie z innymi bibliotekami publicznymi województwa małopolskiego, w ramach którego dokonano wspólnego wyboru, a następnie zakupu dostępu do księgozbioru z platformy IBuk. Każda z bibliotek, chcących wziąć udział w przedsięwzięciu, musiała zadeklarować kwotę, którą jest w stanie przeznaczyć na ten cel. Oczywiście z platformy można korzystać też nie będąc czytelnikiem biblioteki, jednak wtedy dostęp do większości książek umieszczonych na platformie jest płatny.
Przy użyciu kodu dokonujemy jednorazowej rejestracji, dzięki której otrzymujemy całoroczny dostęp do wszystkich książek wykupionych wspólnie przez „Małopolskie Biblioteki Publiczne”. Jest to 1844 pozycji z takich działów jak m.in. prawo, ekonomia, literatura, medycyna, socjologia, psychologia.
Wierzymy, że ta nowa forma dostępu i pracy z książką znacznie ułatwi naszym czytelnikom dostęp do wartościowych pozycji z zakresu literatury fachowej.
Zapraszamy do biblioteki po kody!