Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Spotkanie z pszczelarzem

W mroźne lutowe popołudnie odbyło się w tuchowskiej bibliotece spotkanie pod tytułem „Tajemnice pszczelej rodziny”, poprowadził je Pan Zdzisław Karwat.
Z uwagą wsłuchiwaliśmy się w niezwykle ciekawy wykład, dotyczący zarówno samych pszczół: sposobu ich pracy, życia w ulu i pasiece; jak również produktów pracy tych niewielkich i fascynujących stworzeń. Można było dowiedzieć się też o dobroczynnych właściwościach różnych odmian miodu, o tym jak go stosować, by wykorzystać wszystkie zawarte w nim cenne składniki. Prowadzący przygotował wystawę pokazującą różnorodność produktów pszczelich takich jak pyłek, pierzga, wosk, miód sekwencyjny, miód pitny i oczywiście kilka gatunków samego miodu do degustacji.
Poznaliśmy także historię Pana Karwata, który został pszczelarzem, gdy musiał zaopiekować się pasieką pozostawioną przez ojca. Sam przyznał, że nigdy nie przypuszczał, iż tak wciągnie go to zajęcie. Pomimo prowadzenia własnej firmy, związanej z wyuczonym zawodem elektryka, zdecydował się nawet na podjęcie nauki w technikum pszczelarskim, a zdobytą wiedzę wykorzystuje zarówno w prowadzeniu własnej(znacznie już powiększonej) pasieki , jak i w wykładach propagujących wiedzę o znaczeniu pszczół.

Fotorelacja