Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Powstał nowy Dyskusyjny Klub Książki!!!

IMG_0033W Filii Biblioteki w Jodłówce Tuchowskiej w poniedziałek 16 marca 2015 r. odbyło się pierwsze spotkanie młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Dyrektor biblioteki zaproszona na to spotkanie poinformowała, na czym polega uczestnictwo, jak wyglądają spotkania, jak się do nich przygotować i jak uczestniczyć w dyskusji.
Klub to nic innego jak grupa osób, która spotyka się, aby porozmawiać o książkach. Spotykają się ludzie, którzy lubią czytać i rozmawiać o lekturze, którzy lubią poznawać nowych autorów i gatunki literackie, a zarazem znają zasady dyskusji: należy szanować opinie innych rozmówców, nie oceniać gustów czytelniczych, odnosić się do każdego uprzejmie. Warto być otwartym na nowych autorów i nowe lektury. Najważniejsza zasada to dobrze się bawić.
W pierwszym spotkaniu uczestniczyła Katarzyna Osika – Dyrektor Zespołu Szkół w Jodłówce Tuchowskiej oraz młodzież ze szkoły wraz z Elżbietą Wiejacką – bibliotekarzem szkolnym.Już na pierwszym spotkaniu dzielono się wrażeniami po przeczytaniu książki Ewy Nowak pt. „Dane wrażliwe”, która porusza problem obłudy i kłamstwa.
Małgosia Machowska, uczennica drugiej klasy Gimnazjum, napisała krótką relację ze spotkania, a oto jej fragment: każdy uczestnik wypowiadał się na temat swojej pasji czytania, ulubionych autorów i książek. Dzieliliśmy się również wrażeniami po wcześniejszym przeczytaniu książki Ewy Nowak „Dane wrażliwe”. Uczestnicy mieli podzielone zdania, co do zachowań bohaterów przez co dyskusja była zacięta. Na koniec udzielaliśmy rad naprawy zachowań bohaterów i ich rodzin oraz wyrażaliśmy swoje opinie na temat danej lektury. Czas upłynął nam w miłej atmosferze przy filiżance gorącej herbaty i słodkościach, a w życiowym biegu warto się zatrzymać, porozmawiać z sympatycznymi ludźmi o ulubionych i ciekawych książkach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkania!
DKK działają przy BP w Tuchowie oraz jej filiach już od sześciu lat. Kluby są zrzeszone w małopolskiej sieci klubów, którymi opiekuje się Instytut Książki w Krakowie. Nowo powstałemu klubowi życzymy przyjemnych chwil spędzonych przy dobrej lekturze.