Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

03116.04.2015r. odbyło się kolejne spotkanie DKK w bibliotece w Siedliskach. Dyskutowano o książce ks. A. Bonieckiego „Lepiej palić fajkę, niż czarownice”. Wszyscy klubowicze byli zgodni iż, tytuł jest zdumiewający, dający do myślenia, a nawet śmieszny, trafnie określający autora książki, który jest postacią wyjątkową i nietuzinkową w polskim kościele. Zbiór felietonów zawarty w książce dotyczy ważnych spraw, nie tylko wewnątrzkościelnych, lecz także spraw politycznych, społecznych i dotyczących samej wiary. Nie wszyscy zgodzili się z przemyśleniami księdza to jednak wszystkich zachwycił prosty język, oraz dialogi prowadzone tak, aby w sposób wyważony nikogo nie zaszufladkować, ale też nie urazić tych, którzy myślą i mówią inaczej niż wszyscy. Tekst czyta się szybko ale refleksje w głowach dojrzewają powoli. Omawiana książka to gimnastyka intelektualna polecana przez klubowiczów poruszająca tematy trudne i bez odpowiedzi.