Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

Otwarto nową wystawę

IMG_022215 czerwca otwarto w Bibliotece wystawę „Przenikania”. Została ona przygotowana przez wszystkich uczestników warsztatów interdyscyplinarnych „Otwarte drzwi” i jest podsumowaniem projektu realizowanego w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty prowadziła Joanna Bąk – poetka, fotograf i animatorka kultury, pochodząca z Jodłówki Tuchowskiej, a obecnie pracująca w Warszawie.
Powstało 6 grup warsztatowych, w których uczestniczyło 64 osoby, a efekty ich pracy możemy zobaczyć przychodząc do biblioteki.
Na wernisażu gościliśmy między innymi dużą grupę młodzieży z Olszyn i Jodłówki Tuchowskiej, uczestników warsztatów wraz z Rodzicami. Przybył także Burmistrz naszego miasta wraz z małżonką oraz wiele osób, które zawsze zaszczycają nas swoją obecnością na wernisażach.
Uczestnicy wernisażu mogli zabrać ze sobą do domu „dobre myśli, dobre słowa”, wybierając najciekawsze sentencje. Zostały jeszcze do obejrzenia obrazy, z których możemy odczytać emocje młodych ludzi oraz mapy pamięci przygotowane przez najmłodszych uczestników warsztatów. Podczas wernisażu przybyli goście mogli obejrzeć także animacje poklatkowe przygotowane przez młodych uczestników warsztatów.

Projekt „Otwarte drzwi” łączył różne dziedziny sztuki. Ich uczestnicy tworzyli własne dzieła literackie, plastyczne czy instalacje.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom warsztatów za ogromne zaangażowanie, Pani Joannie Bąk za jego realizację oraz wszystkim wolontariuszom, którzy chętnie pomagali nam w przygotowaniu ekspozycji.