Będzie więcej książek w bibliotece !

Nasza Biblioteka otrzymała grant z programu Biblioteki Narodowej „Zakup Nowości wydawniczych do bibliotek”, który realizowany jest w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. W tym roku otrzymaliśmy 17610,00 zł, środki te w całości zostaną przeznaczone na zakup nowych książek dla Biblioteki Publicznej w Tuchowie oraz Filii w Siedliskach i Jodłówce Tuchowskiej. Najbardziej atrakcyjną i najczęściej poszukiwaną przez czytelników częścią zbiorów bibliotecznych są nowości rynku wydawniczego. Dlatego tak bardzo ważne jest dla każdej biblioteki pozyskiwanie funduszy na zakup książek. Najważniejsze źródło finansowe to środki, jakie biblioteka otrzymuje z samorządu. Ich wysokość jest uzależniona od decyzji radnych Gminy Tuchów, którzy corocznie uchwalają wysokość naszego budżetu. Natomiast grant z Biblioteki Narodowej jest tym większy, im więcej biblioteka posiada własnych środków.
W imieniu czytelników wyrażam podziękowanie dla tuchowskiego samorządu za dobre budżety, które pozwalają nam na pozyskiwanie wysokich grantów z Programu Biblioteki Narodowej.