Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka

29 września rozpoczęła się XXV Międzynarodowa Galicyjska Jesień Literacka Uroczyste otwarcie odbyło się we Lwowie na Ukrainie. Jednym ze współorganizatorów tegorocznej jesieni jest Biblioteka Publiczna w Tuchowie. Spotkanie literackie w Tuchowie odbędzie się 8 października o godz.11.00. Jego gościem będzie Jan Dydusiak, urodzony w Tarnowie poeta, satyryk, dziennikarz, organizator życia kulturalnego, fotograf i podróżnik.

Twórca wielu utworów poetyckich i satyrycznych publikowanych w Sydney. Redaktor radia 2000 FM, były korespondent zagraniczny programu I Polskiego Radia Warszawa, TV Polonia, „Gazety Krakowskiej”. Autor setek felietonów, reportaży. Współpracownik prasy Australijskiej i Magazynu literacko- publicystycznego „Iskra” w Polsce. Prezes Polskiego Towarzystwa Literackiego w Australii, gospodarz Kawiarenki Literackiej „Pod Pegazem” w Sydney, członek krakowskiego Towarzystwa Literacko-Twórczego. Organizator akcji charytatywnych „Dzieci dzieciom” i „Przystanek Tsunami” w Sydney. Wielokrotny uczestnik Międzynarodowej Galicyjskiej Jesieni Literackiej i Warszawskiej Jesieni Poezji.
Spotkanie odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Bitwy Pod Łowczówkiem w Tuchowie.