Baner katalogu biblioteki

Kontakt

Biblioteka Publiczna w Tuchowie
ul. Chopina 10
33-170 Tuchów
NIP 993-02-45-321
tel.: (+48) 14 652 50 08
e-mail: biblioteka@tuchow.pl

Biblioteka jest teraz nieczynna

DKK w Jodłówce Tuchowskiej

dkkj8 października odbyło się pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii w Jodłówce Tuchowskiej. Młodzież przybyła wraz z opiekunem Panią Elżbietą Wiejacką – bibliotekarką szkolną. Tematem do dyskusji była książka Agnieszki Błotnickiej pt.: ” Kiedy zegar wybije dziesiątą”.

Jest to lektura z dziedziny detektywistyczno-przygodowej dla młodzieży. Poznajemy dwóch chłopców z różnych środowisk skazanych na siebie podczas wakacji spędzanych w pensjonacie w Kazimierzu Dolnym. Stopniowo widzimy ewolucję bohaterów- od wzajemnej niechęci do prawdziwej przyjaźni i pomocy. Senne miasteczko okaże się bazą szajki groźnych przestępców i sceną tajnych działań, w które główni bohaterowie Janek i Kuba wplączą się przypadkiem. Będą potrzebowali pomocy, na szczęście spotkają tajemniczego Włóczykija. Lektura staje się naprawdę ciekawa gdy poznajemy wisząca w powietrzu tajemnicę i prowadzone śledztwo.
Klubowicze dyskutowali także na temat ogłoszonego Konkursu dla dziecięcych i młodzieżowych DKK na nazwę klubu i hasło promujące, oraz o zbliżającym się wyjeździe na Targi Książki do Krakowa.